Το Κέντρο Ξένων Γλωσσών & Δια Βίου Μάθησης KOSMOS – Μάγδα Μαρίνη διοργανώνει για τρίτη φορά ανοιχτή εκδήλωση, με θέμα την αυτοεκτίμηση των παιδιών, όπου θα απαντηθούν τα παρακάτω ερωτήματα:

• Πώς διαμορφώνεται η αυτοεκτίμηση;
  • Πώς να ενισχύσετε την αυτοεκτίμηση του παιδιού σας;
  • Πώς θα τα καταφέρει όλα αυτά ένας γονιός;

Καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή όλοι όσοι ενδιαφέρονται και θέλουν να μάθουν πώς να βοηθήσουν το παιδί τους να αποκτήσει αυτοεκτίμηση με σκοπό να έχει περισσότερη προσωπική ευτυχία αλλά και επιτυχίες στην προσωπική του ζωή.

Μετά το πέρας της ομιλίας ,θα προσφερθούν αναψυκτικά και γλυκά και οι συμμετέχοντες θα έχουν την δυνατότητα να κάνουν ερωτήσεις απευθείας στον ομιλητή.

Κεντρική ομιλήτρια της εκδήλωσης θα είναι :

• Άννα Μαρία Κορομπίλια: Ψυχολόγος-θεραπεύτρια Οικογένειας

Πτυχιούχος Πανεπιστημίου Surrey Αγγλίας

Ινστιτούτου Διαγνωστικής Ψυχολογίας Α.Ψ.Κ

Συνεργάτιδα του Κέντρου Ειδικών Θεραπειών κας Πετρίτου Σταυρούλα.

Παράλληλα και στηρίζοντας την τοπική κοινωνία, το Κ.Ξ.Γ. & Δ.Β.Μ. KOSMOS – Μάγδα Μαρίνη σας καλεί να φέρετε, εφόσον μπορείτε, τρόφιμα, που θα δωθούν στο τέλος της εκδήλωσης στην εθελοντική οργάνωση “ΑΙΓΙΝΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ”.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 22 Μαϊου 2016 στις 18:30μ.μ. στο χώρο του Κ.Ξ.Γ. KOSMOS – Μάγδα Μαρίνη, στην διεύθυνση Μάρτυρος Λεοντίου 9 (στο στενό πίσω από την Παναγίτσα).

H είσοδος είναι ελεύθερη, με δήλωση συμμετοχής στα τηλέφωνα: 2297027791 / 6944467619 ή μέσω της ιστοσελίδας www.marini.edu.gr.

Previous post Έφηβος – Σχέσεις και Προβλήματα Next post Επιτυχόντες Σχολικής Χρονιάς 2015 – 2016